نمونه طراحی پمپ

گسترش روز افزون فرآیندهای صنعتی، تقاضا برای انتقال طیف وسیعی از مایعات را با در نظر گرفتن عملکرد بهینه و با در نظر گرفتن طول عمر مناسب را بشدت افزایش داده است. لذا تقاضا برای در اختیار داشتن پمپ های صنعتی مناسب با عملکرد قابل اطمینان و طول عمر بالا در این سال ها بسیار احساس می شود.

نمونه طراحی پمپ شرکت پارت ریتک

در این راستا و در نظر گرفتن زیر ساخت های مناسب موجود در صنعت کشور و وجود متخصصین کار آزموده و مجرب باعث گردید که شرکت پارت ریتک به عنوان پیشتاز صنعت مهندسی معکوس در ایران، در این حوزه ورود نموده و با انجام مهندسی معکوس، انجام مهندسی مجدد نسبت به طراحی و تولید پمپ های مورد نیاز صنعت اقدام نماید.

از نمونه طراحی های انجام گرفته توسط این شرکت می توان به پمپ های اسلاری گریز از مرکز وارمن (Warman Heavy Duty Slurry Pump) اشاره نمود؛ که وجود فاز جامد موجود درون سیال این پمپ اثرات زیادی بر روی راندمان تجهیز مورد اشاره دارد.

مشخصات پمپ مورد اشاره به شرح ذیل می باشد:

  • هد پمپ: ۹۳ متر
  • دبی پمپ: ۳۳۰m3/hr
  • چگالی مخلوط سیال۱۵۰۰kg/m3
  • قطر متوسط ذرات ۹۰ میکرون

با توجه به حساسیت پمپ، ماهیت سایندگی سیال مورد استفاده، هد بالا و سرعت زیاد، علاوه بر انجام مهندسی معکوس و تهیه شناسنامه فنی از قطعات تجهیز، جهت افزایش راندمان، بهره ­وری و عمر قطعات این تجهیز؛ کار مهندسی و باز طراحی نیز انجام گرفته است تا علاوه بر ارائه یک محصول با کیفیت با عملکرد بالا، بومی سازی تکنولوژی ساخت آن نیز در ایران نهادینه گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *