خدمات مدیریت طرح MC

مدیریت طرح (MC)

نظام اجرای طرح های صنعت همسو با پیشرفته ترین روشهای اجرایی،علاوه بر عامل کارفرما و پیمانکار، عامل مشاور و مدیریت طرح را نیز وارد صحنۀ اجرا می نماید تا ضمن جلوگیری از گسترش سازمان کارفرما و هماهنگی در اختیارات و مسئولیتها ، تأخیر در اجرای کارهای ناشی از مشکلات سازمانی نیز مرتفع گردد.

این عامل در جهت جلوگیری از اتلاف زمان و انرژی در پروژه ها و راه اندازی طرح ها بر اساس زمان و هزینه های پیش بینی شده می باشد. در اين روش مدير طرح (MC) به صورت عضوي از تيم كارفرما گشته تا به دور از تمايلات سودجويانه پيمانكاري، به انجام خدمات مديريت در زمينه طرح بپردازد.

به بيان ديگر مديريت طرح،‌ مديريت زمان، هزينه و كنترل كيفيت طرح را برعهده داشته و بمنظور اجراي كار با تعدادي پيمانكار جزء – پس از تصويب نهايي و انعقاد قراردادها با كارفرما-  ارتباط برقرار مي‌كند. در واقع پيمانكار مديريت پيمان  MC نقش مديريتي كارفرما را در قراردادهاي سنتي “طراحي – خرید – اجرا” ايفا نموده و بدين‌ترتيب وظايف و مسئوليتهاي كارفرما را كاهش مي‌دهد.

خدمات MC- شرکت پارت ریتک

شرکت پارت ریتک نیز  به عنوان یکی از شرکتهای با سابقه در امر مديريت پيمان و تامین نفرات جهت کارفرما، با اتکا بر نیروهای متخصص و پشتوانه ی فنی که خود  بر پایه تجربیات حاصل از طیف بسیار وسیعی از پروژه ها صنعتی میباشد،  نسبت به ارائه خدمات در خصوص مديريت پيمان اقدام نموده است.

در این خصوص اعم پروژه های انجام شده و در حال انجام،  بصورت مديريت پيمانی در شرکت پارت ریتک به شرح ذیل می باشد:

  1. خدمات مشاوره مهندسي و نظارت کارگاهي ساخت طرح های بومی سازی شرکت فولاد خوزستان
  2. خدمات مشاوره مهندسي و نظارت کارگاهي ساخت طرح های بومی سازی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

 

اصولا رئوس خدمات خدمات مديريت اجراي طرح براي تكميل مرحله ساخت، بهره برداري و سپس نگهداري صحيح از واحدهاي مختلف يك پروژه که توسط مهندسین مشاور پارت ریتک انجام میپذیرد شامل موارد ذیل میباشد:

  1. خدمات تدوین روش و سازمان اجرا
  2. خدمات برنامه ریزی و کنترل طرح
  3. خدمات ارجاع کار، کنترل فرآیند و تکمیل قرارداد
  4. خدمات هماهنگی و مدیریت اجرای قراردادها
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *